Program pro děti s odkladem školní docházky

13.04.2015 16:35

Rozhodli jste se s nástupem svého dítěte do školy ještě počkat, nebo Vám byl odklad doporučen? A nechce se Vám vracet dítě zpět do školky? Máme pro Vás řešení!

Pro děti s odkladem školní docházky máme speciální program v rámci obvyklých denních aktivit.

Podporujeme uvolňování ruky a zápěstí pomocí vhodných činností, a to nejen samotným nácvikem psaní, ale i stříháním, muchláním, modelováním i relaxačními cviky.

Procvičujeme špetkový úchop, např. tvorbou sypaných obrázků, skládáním mozaiky či oblíbených zažehlovacích korálků atd.

Nacvičujeme psaní písmen do krupice za účelem vytvoření návyku tzv. lehké ruky.

Tříbíme paměť a začínáme číst.

Upevňujeme matematické představy, poznáváme čísla a učíme se je psát, seznamujeme se s desítkovou soustavou.

Uvědomujeme si rytmus, melodii a přízvuk českého jazyka a dbáme na správnou výslovnost.

Podporujeme ergonomický posez u psací plochy a správné držení těla.